Vytauto pr. 6, 44356 Kaunas
info@miestoturgus.lt

Velykos yra viena iš svarbiausių krikščionių švenčių, kurią švenčia dauguma Lietuvos gyventojų. Ši šventė viršija tikinčiųjų ribas ir yra populiarinama visuomenėje, kadangi daugelis žmonių vartoja tradicinius patiekalus ir atlieka papročius, kurie senovėje paveldėti iš kartos į kartą. Velykų tradicijos apima daug įvairių dalykų, vienas iš svarbiausių yra marginti kiaušiniai.

Marginti kiaušiniai yra nepageidaujami gaminiai bendrojoje rinkoje, o Velykos yra vieninteliai metai, kai jie tampa puikia preke. Kiekvieną Velykų sekmadienį įvairių miestų ir kaimų centre organizuojami turgeliai, kuriuose daugelis žmonių gali parduoti savo margintus kiaušinius už nedidelius pinigus. Kai kurie turgelių pardavėjai susideda iš šeimų, kurios apsikeitęsiomis savo per dienas daug sukraudžiusiomis kiaušiniais, ateina į turgų, kad parduotų savo pertvarkytus produktus. Kai kurių turgelių pardavėjai gali būti profesionalūs gamintojai, kurie rimtai ruošiasi Velykų sezonui ir gamina taip ne tik klaikius kiaušinius, bet ir suteikia sau verslo galimybę.


Kadaise, marginti kiaušiniai buvo atliekami tam, kad sužinoti, kiek esame vystyti ir kuo gyvename. Tačiau dabar marginti kiaušiniai tampa savotiška kultūrine išraiška, kadangi žmonės nori parodyti savo kūrybingųjų talentų ir pasitikėjimo savimi lygmenį. Be to, marginti kiaušiniai yra kartu su kitais Velykų patiekalais – vynuogių aliejumi, įvairiomis dešrelėmis ir pasakojimais apie prisikėlimą – ypatingumas, kuris padeda Lietuvos kultūrai turėti savo unikalumą ir individualybę. Pardavėjai, kurie atsiveža savo produktus į turgus, tam tikru būdu šventės liudijimas ir parodymas, kad gerbia ir yra dideli tradicinės kultūros vertintojai.

Turgeliai, per šventes, tampa savotišku žmonių dviračiu, kad mistras ir pirkėjas galėtų susipažinti vienas su kitu ir dalintis savo vertybėmis. Marginti kiaušiniai yra svarbi Velykų dalis, kadangi šis produktas yra išraiškingas ir padeda geriau atskleisti žmonių asmenines mintis ir jausmus. Taigi, Velykų turgus yra atspirties taškas, kurioje visi prisijaukinę savo šilumą ir svetingumą galime pamatyti unikalų kultūros turinį ir išsireikšti savo kūrybinę potenciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pradinis
Apie turgų
Galerija
Kontaktai